OppoSuits The Joker Jakkesæt
720 kr.
- OppoSuits The Joker jakkesæt med jakke, bukser og slips
- uden andre kostumedele og tilbehør
Skingert design, god pasform og høj kvalitet: Original OppoSuit i knaldende lilla, trykt med spillekort og tegneserie-latter! Med jakke, bukser og lysegrønt slips. Sæt et statement på temafester, festivaler, conventions eller når du smeder onde planer.
"Worn to be Wild" er mottoet her: Knaldfarvet, vildt mønstret og velskåret - sådan præsenterer de originale OppoSuits jakkesæt sig. Som mand kan du ikke kun vise humor i de skingre jakkesæt - på temafester og festivaler scorer du lige så meget som til polterabend eller bryllup. Kom ud som modebevidst nerd eller som individualist med excentrisk note - for: den der har sit eget hoved, har også brug for sit eget jakkesæt!
I det OppoSuits The Joker jakkesæt, designet med Jokerens typiske farver fra DC-Comics, vil du garanteret aldrig virke latterlig.
OppoSuits Jakkesæt
- kvalitativt højt forarbejdet
- holdt i moderigtigt slim-fit snit
- fancy designs
Bukser
- Klassisk lige snit med bundlæg
- Bundlukning med hage og knap
- Bæltestropper
- Sidelommer og baglommer
- falder lidt længere end sædvanligt
- kan også bæres super til sneakers
Jakke
- Enkeltraddet i moderigtigt snit
- med brystlomme, ydre- og inderlommer
- med skulderpolstring
- med ærmeknapper
Slips
- i matchende design
| Aldersgruppe: | Voksne |
|---|---|
| Farve: | Lilla/violet |
| Køn: | Herrer |
| Produkttype: | Jakkesæt, Kostume, Opposuits-jakkesæt |
| Størrelse: | 60 |
| Temaer: | Halloween, Skurke, Tegneserier, XXL |
| Materiale: | 100% Polyester |